IMG_20200610_162739.jpg
čeština English Deutsch français Italiano

Autorizovaný průvodce Prahou

Renata Strauchová

________________________________________________

Vážení návštěvníci!
 
Dovolte, abych Vás pozdravila a pozvala do naší stověžaté matičky Prahy - města, pyšnícího se překrásnými památkami a opředeného tajemnými pověstmi, které nám zanechal jeho tisíciletý kulturní a historický vývoj!

 

Karlův most.jpg
Pokud se rozhodnete objevovat krásy našeho hlavního města, ráda Vám budu k dispozici, a proto zde uvádím několik informací o sobě. Po maturitě na gymnáziu v roce 1979 a na nástavbovém studiu SEŠ v roce 1981 jsem pracovala 2 roky v CK Čedok a v letech 1983-1990 v PZO Centrotex jako obchodní referentka, což  mi umožnilo získat hovorovou praxi v jazyce německém, italském a francouzském. V letech 1985-1990 jsem při zaměstnání absolvovala dálkové studium na VŠE. Po roce 1989 jsem asi dva roky pracovala u soukromé italské firmy CREMONINI/ITALMEC. V roce 1992 jsem absolvovala kurs PIS pro průvodce Prahou včetně zkoušek ze zmíněných jazyků, z jazyka italského mám státní zkoušku, kterou jsem složila na Státní jazykové škole v Praze v roce 1983. Jako průvodce Prahou pracuji od roku 1992. Během této doby jsem si doplňovala kvalifikaci v rámci přednáškového cyklu "Praha-křižovatka kultur", pořádaného VŠO v Praze, a "Poznejte regiony ČR", uspořádaného Českou centrálou cestovního ruchu Czech Tourism.
 
Kromě okružních procházek Prahou mám praxi v okruzích typu památky UNESCO ČR, Jižní Čechy, Morava, hrady a zámky ČR, západočeské lázně apod., mám licenci na provádění v Židovském muzeu v Praze a na Pražském Hradě

V rámci dvou- až čtyřhodinové prohlídky Prahy lze navštívit Staré Město, Pražský Hrad, Hradčany, Malou Stranu, Vyšehrad, Židovské muzeum, Nové Město, je možné realizovat speciální prohlídky dle přání klienta, specializované na pražskou secesi, muzea významných hudebníků, po stopách Franze Kafky apod. Mohu rovněž zajistit vstupenky na divadelní představení či koncerty, okružní jízdy lodí, nebo Vás doprovodit do dalších atraktivních lokalit naší země, jako jsou města Český Krumlov, České Budějovice, Olomouc, Telč, Karlovy Vary, Kutná Hora atd.

 

Projevíte-li zájem o mé služby, můžete mě

kontaktovat na adrese

r.strauchova@tiscali.cz, mobil 00420603754402, tel 004202211140659

Těším se na Vaši návštěvu!

 

 

________________________________________

Email: r.strauchova@tiscali.cz  • Telefon: • Mobil: +420 603754402